Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 115 548 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS

Otrzymaliśmy dotację!!!

poniedziałek, 14 lipca 2014 15:15

W maju nasza szkoła wystąpiła z wnioskiem o dofinansowanie projektu "Widzę, doświadczam, przeżywam- wspieranie rozwoju społecznego dzieci niepełnosprawnych intelektualnie" do Fundacji Bank Dziecięcych Uśmiechów działającej przy Banku Zachodnim WBK i otrzymała dotację     w wysokości 2500 zł.Projekt jest skierowany do uczniów Zespołu Szkół Specjalnych w Opocznie, ich rodziców i opiekunów oraz grup integracyjnych funkcjonujących w placówkach edukacyjnych z terenu naszego miasta. Działania mają na celu wspieranie rozwoju społecznego naszych podopiecznych i aktywizację ich rodziców, odblokowanie i odreagowanie tłumionych emocji, rozładowanie napięć i stworzenie okazji do przeżywania emocji pozytywnych. Projekt realizowany będzie  poprzez:
-zajęcia edukacyjne kształtujące umiejętności osobiste i interpersonalne z użyciem zakupionych pomocy dydaktycznych
-zajęcia otwarte dla rodziców zakładające ich aktywny udział
-wycieczkę do Teatru "Arlekin" i Muzeum Animacji "Se-ma-for" w Łodzi
-udział w przedstawieniach i warsztatach: Teatru Objazdowego "Pomarańczowy Cylinder" z Torunia i Teatru Lalek "Pinokio" z Przysietnicy
-warsztaty prowadzone przez przedstawicieli "Małego Kinematografu" z Łodzi.

Pomysłodawcami i wykonawcami całego przedsięwzięcia są nauczyciele naszej szkoły w osobach : Anna Balcerak, Ewa Białas, Stanisław Balcerak, natomiast sponsorów do realizacji projektu pozyskały :Justyna Rajska, Joanna Bogusz-Wijata, Aleksandra Dziubałtowska.Realizacja projektu rozpocznie się we wrześniu i potrwa do grudnia.

O wszystkich działaniach składających się na projekt będziemy informować na bieżąco.

 

dyplom.jpg

 

 

Dnia 1.07.2014r.została podpisana umowa pomiędzy przedstawicielem Banku Zachodniego WBK - Panią Magdaleną Adafek -dyrektorem oddziału banku w Piotrkowie Tryb., a Panią dyrektor Katarzyną Sobczyk

 

SAM_4136.JPG

 

SAM_4139.JPG

 

 


Podziel się
oceń
0
0

Zakończenie roku szkolnego 2013/2014

czwartek, 26 czerwca 2014 22:09

 

 

Zakończenie roku szkolnego 2013/2014

 

„ Dziś żegnamy szkolne mury…”

Dnia 26 czerwca 2014r. w naszej szkole odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2013/2014.To wydarzenie rozpoczęliśmy od wprowadzenia sztandaru szkoły i odśpiewaniu hymnu państwowego. Następnie prowadzący spotkanie zaprosili zebranych gości do obejrzenia krótkiego występu artystycznego przygotowanego przez uczniów naszej szkoły pod kierunkiem nauczycielek: mgr Małgorzaty Adamczyk i mgr Anny Balcerak. Program zawierał teksty mówione i piosenki o tematyce wakacyjnej jak również kilka rad dotyczących bezpiecznego korzystania z wolnego czasu . Występ naszych artystów nagrodzony został gromkimi brawami przez zebranych gości. Następnie nasi absolwenci wręczyli kwiaty i wyrazili swoje podziękowania za troskę i dbanie o bezpieczeństwo, pani dyrektor mgr Katarzynie Sobczyk i pani kierownik praktycznej nauki zawodu mgr Marii Deka . Wyrażając swoje podziękowania za  opiekę i przekazaną wiedzę, absolwenci wręczyli wychowawcom   i nauczycielom czekoladki. Nie zabrakło również podziękowań dla rodziców za ich obecność  w chwilach szczęścia i smutku. Uczniowie naszej szkoły zaprezentowali swoje talenty wokalne, prezentując nagraną w Studio 107 w Opocznie piosenkę „Nasza szkoła” pod kierunkiem pana mgr Sebastiana Katany. Kolejnym punktem uroczystości było wręczenie nagrody starosty dla najlepszego absolwenta naszej szkoły Kamila  przez obecnego podczas spotkania pana Starosty Marka Ksyty. Następnie prowadzący poprosili panią dyrektor i panią kierownik wraz z wychowawcami klas o wręczenie nagród , dyplomów i podziękowań  dla uczniów i ich rodziców. Był to ostatni punkt uroczystości, którą zakończyła pani dyrektor, życząc wszystkim  miłych, słonecznych   i bezpiecznych wakacji oraz powrotu we wrześniu z nowymi siłami do dalszej pracy i nauki.                                                    

Do zobaczenia!

 

SAM_3938.JPG

 

SAM_3945.JPG

 

SAM_3949.JPG

 

SAM_3968.JPG

 

SAM_3971.JPG

 

 SAM_3974.JPG

 

SAM_3989.JPG

 

SAM_3994.JPG

 

SAM_3997.JPG

 

SAM_4060.JPG

 

SAM_4068.JPG

 

SAM_4093.JPG

 

SAM_4096.JPG

 

SAM_4102.JPGSAM_4106.JPG

 

SAM_4125.JPG

 

SAM_4128.JPG

 

 


Podziel się
oceń
0
0

Turniej Rodzin

poniedziałek, 09 czerwca 2014 9:53

 

 

 

Turniej Rodzin

2 czerwca odbył się w naszej szkole Integracyjny Turniej Rodzin, w którym uczestniczyły i rywalizowały ze sobą drużyny składające się z rodziców i dzieci.

 

 CELE  IMPREZY

-integrowanie RODZINY ze szkołą ,pogłębianie stosunków  społecznych między nauczycielema rodzicami.

-  współpraca społeczności nauczycielskiej , uczniowskiej,  Rodziców  w  warunkach pozaszkolnych

-  zachęcanie rodziców do częstego i konstruktywnego udziału w życiu   szkoły oraz do udziałuw procesie wychowawczym.

integracja dzieci oraz rodziców z dziećmi poprzez   zabawy rekreacyjno-sportowe

zaspokojenie potrzeby emocjonalnego związku z rodziną oraz  odczucia tożsamości rodzin

kształtowanie osobowości dzieci,rozwijanie sprawności ruchowej oraz  takich cech, jak:

     odpowiedzialność, opanowanie, szybkość reakcji, skupienie uwagi, samodzielność,wytrwałość w pokonywaniu przeszkód.

odczucie przynależności do grupy,umiejętność współpracy, dzielenia się sobą

promowanie aktywnego spędzania czasu, zdrowego stylu życia  poprzez  sport, rozrywkęi wypoczynek.

- uczenie dawania dowodów miłości, przyjaźni,  szacunku, poczucie i dawanie innymbezpieczeństwa, przyzwyczajanie dzieci do przegrywania  i wygrywania,   oczekiwanianagrody

rozwijanie umiejętności wyrażania swoich emocji, uczuć, przeżyć

- integracja społeczna dzieci i młodzieży ze środowisk i placówek edukacyjnych

DSC_0104.JPG

 

DSC_0105.JPG

 

SAM_3764.JPG

 

SAM_3766.JPG

 

SAM_3808.JPG

 

SAM_3838.JPG

 

 

 


KOORDYNATORZY : nauczyciele: Ewa Krakała, Małgorzata  Adamczyk,  Jolanta  Jobczyk, Elżbieta Kossak  Lasota ,H. Braun     

 

   Po raz dziesiąty został zorganizowany na terenie placówki Zespołu Szkół im. J. Brzechwy Integracyjny Turniej Rodzin. Miejscem spotkania miał być kompleks sportowy jednak niesprzyjająca aura spowodowała,że społeczność szkolna oraz rodzice uczniów spotkali się w sali gimnastycznej. . W trosce o integrację społeczności edukacyjnej miasta organizatorki wystąpiły z zaproszeniem do udziału w imprezie przedstawicieli niektórych opoczyńskich szkół i przedszkoli, jednak nie uzyskały z ich strony pozytywnej odpowiedzi -  nie pojawili się na spotkaniu.

 Turniej rozpoczęła jedna z najmłodszych uczennic- Marianna  witając wierszem przybyłych. Pani dyrektor Katarzyna Sobczyk  przywitała zebranych życząc udanej zabawy w ten wyjątkowy,niepowtarzalny, ciekawy i spędzony w miłej atmosferze dzień  i poprowadziła uczestników przy akompaniamencie muzyki „Jedzie pociąg” prowadząc uczestników. Zawodnicy – pary dziecko  + członek rodziny przystąpili do różnorodnych konkurencji sportowo – rekreacyjnych. Koordynatorki przygotowały gry i zabawy  wykorzystując ciekawe przedmioty i przybory: książeczki do czytania( popularyzacja akcji :  Cała Polska czyta dzieciom...w Brzechwie), igły do szycia, piłki kangurki, niespodzianki w kopertach, balony, gazety,ruchomy kosz,  sprzęt sportowy itp. Uczniowie i ich rodzice mogli sprawdzić swoje umiejętności nie tylko sportowe,ale swoją sprawność w codziennych sytuacjach – przyszywając guziki, wykonujac czapkę z makulatury. Konkurencjom towarzyszyła miła,radosna, pełna  emocji sportowej i  rywalizacji atmosfera przy udziale  kibicujących pozostałych uczestników spotkania. W tle słychać było wiele piosenek  i melodii o tematyce rodzinnej.

   Każda konkurencja była odpowiednio oceniana i punktowana i pozwoliła wyłonić zwycięskie drużyny, które zostały uhonorowane okolicznościowymi nagrodami:

 

-  I miejsce -   Ewa  z mamą                                  

-  II  miejsce-  Anna  z ciocią                           

-  III miejsce- Przemek z mamą

 

  Po sportowo-rekreacyjnych zmaganiach kolejna część imprezy było wspólne biesiadowanie i spożywanie grillowych smakołyków i słodkości.

   Zabezpieczenie finansowe  organizacji imprezy organizatorki pozyskały dzięki sponsorom  :Bank Spółdzielczy w Opocznie oraz właściciel Bucik Marek  Madej .

SAM_3905.JPG

 

 

SAM_3906.JPG

 

SAM_3907.JPG

 

 


Podziel się
oceń
1
0

Opoczyńskie Dni Rodziny

czwartek, 29 maja 2014 20:39

 

 

 Opoczyńskie Dni Rodziny

 

27 maja w ramach obchodów Opoczyńskich Dni Rodziny organizowanych przez Posła na Sejm RP Roberta Telusa uczniowie naszej szkoły przygotowani przez Panią Aleksandrę Dziubałtowską i rodziców przedstawili inscenizację "Jeziora łabędziego" na scenie MDK.

 

SAM_3732.JPG

 

SAM_3737.JPG

 

 

SAM_3738.JPG

 

 SAM_3747.JPG

 

Oraz wystawę prac naszych uczniów

 

 

 


Podziel się
oceń
1
0

Dzień Matki i Ojca

poniedziałek, 26 maja 2014 21:23

 

 

Dzień Matki i Ojca

26 maja odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia z okazji Dnia Matki i Ojca, na którą przybyli rodzice, Starosta Powiatu Opoczyńskiego Pan Marek Ksyta, Pani Anna Kucharska, oraz inni zaproszeni goście. Występy naszych uczniów wywołały wiele łez wzruszeń.

 

SAM_3630.JPG

 

SAM_3645.JPG

 

SAM_3631.JPG

 

SAM_3635.JPG

 

SAM_3638.JPG

 

SAM_3640.JPG

 

Pan Starosta symbolicznie wręcza kwiaty Przewodniczącej Rady Rodziców Pani Ewie Cieśla

 

SAM_3643.JPG

 

SAM_3648.JPG

 

SAM_3652.JPG

 

SAM_3661.JPG

 

SAM_3666.JPG

 

SAM_3673.JPG

 

SAM_3677.JPG

 

SAM_3686.JPG

 

SAM_3713.JPG

 

 


Podziel się
oceń
2
3

wtorek, 16 września 2014

Licznik odwiedzin:  19 653  

Kalendarz

« wrzesień »
pn wt śr cz pt sb nd
01020304050607
08091011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

O moim bloogu

Informacje o szkole

Głosuj na bloog


zobacz wyniki

Wyszukaj

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:

Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

Statystyki

Odwiedziny: 19653

Lubię to

Więcej w serwisach WP

Bloog.pl

Bloog.pl