Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 095 025 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS

Olimpiada matematyczna

środa, 09 kwietnia 2014 22:53

 

Olimpiada matematyczna

9 kwietnia odbyła się w naszej szkole XI wojewódzka olimpiada matematyczna, w której uczestniczyły drużyny z 17 szkół i placówek naszego województwa.

 

Olimpiada w obrazach

 

DSC_0161.JPG

 

DSC_0514.JPG

 

DSC_0128.JPG

 

DSC_0135.JPG

 

DSC_0217.JPG

 

DSC_0181.JPG

 

DSC_0232.JPG

 

DSC_0243.JPG

 

DSC_0264.JPG

 

DSC_0319.JPG

 

DSC_0335.JPG

 

DSC_0349.JPG

 

DSC_0359.JPG

 

DSC_0368.JPG

 

DSC_0380.JPG

 

DSC_0387.JPG

 

DSC_0388.JPG

 

DSC_0420.JPG

 

DSC_0401.JPG

 

DSC_0455.JPG

 

DSC_0468.JPG

 

DSC_0474.JPG

 

DSC_0495.JPG

 

DSC_0505.JPG

 

DSC_0522.JPG

 

DSC_0526.JPG

 

DSC_0533.JPG

 

DSC_0543.JPG

 

DSC_0545.JPG

 

 

 

 

                                                                            

 

XI Wojewódzkiej Olimpiady Matematycznej

 

Opoczno 2014

 

 

pod patronatem Marszałka Województwa Łódzkiego Witolda Stępnia,

Łódzkiego Kuratora Oświaty Jana Kamińskiego,  

Starosty Opoczyńskiego Marka Ksyty, 

Burmistrza Miasta Opoczna Jana Wieruszewskiego,

Posła na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej  Roberta Telusa

 

 Patroni medialni

 

Radio Plus Radom                                

Tygodnik Opoczyński                           

Telewizja Lokalna Opoczno

 

 

 

 

 

Opoczno, 9 kwietnia 2014 roku

 

      

          XI Wojewódzką Olimpiadę Matematyczną w Zespole Szkół Specjalnych im. Jana Brzechwy w Opocznie ogłosiła za otwartą pani dyrektor Katarzyna Sobczyk

          Pierwszy finał olimpiady miał miejsce w 2004 r. w Pabianicach, a założycielką była pani Beata Cieślak.

W  roku szkolnym 2012/2013 zajęliśmy I miejsce w X Wojewódzkiej Olimpiadzie Matematycznej w Wieluniu. W związku z tym nasza placówka była organizatorem    XI edycji Wojewódzkiej Olimpiady Matematycznej. Olimpiada skierowana była do 50 uczniów z 17 – tu gimnazjów specjalnych województwa łódzkiego .   

Celem Olimpiady jest :                                                                                             -rozwijanie wśród gimnazjów zainteresowanie matematyką,                                             

- popularyzowanie i praktyczne zastosowanie matematyki,

- integracja środowiska nauczycieli i uczniów naszego województwa,

-promowanie naszej placówki w powiecie opoczyńskim  i  województwie łódzkim.

 Dla lepszego poznania i promowania naszej szkoły w testach zawarte były treści zadań matematycznych związane  z  miastem Opocznem i  szkoły .

 

Na części oficjalnej finału zaszczycili nas następujący goście: Danuta Zakrzewska Starszy Wizytator Delegatury Kuratorium Oświaty w Piotrkowie Trybunalskim, Wicestarosta Powiatu Opoczyńskiego Józef Róg, Zastępca Burmistrza  Opoczna Jan Macierzyński, przedstawiciel Biura Poselskiego do Sejmu RP Roberta Telusa, Anna Kucharska Dyrektor Poradni Psychologiczno -Pedagogicznej w Opocznie, Tomasz Łuczkowski Dyrektor Muzeum Regionalnego w Opocznie, przedstawiciel  TOP Tygodnika Opoczyńskiego, przedstawiciel  Telewizji Lokalnej Opoczna, Marcin Prejs Radio Plus Radom .

 

Komisja Konkursowa Finału
XI Wojewódzkiej Olimpiady Matematycznej

  1. Przewodnicząca: Halina Braun
  2. Członek: Katarzyna Lizis
  3. Członek: Iwona Kołodziejczyk
  4. Członek: Sylwia Szynkiewicz
  5. Członek:  Małgorzata  Pokorska
  6. Członek: Agnieszka Zielonka
  7. Członek: Ewa Sobocińska
  8. Członek: Beata Cieślak
  9. Członek: Małgorzata Politańska
  10. Członek: Krzysztof Czarnecki
  11. Członek Katarzyna Kruk

 

Szkoły biorące udział w olimpiadzie

 

  1. Zespół Szkół Specjalnych im. Stefana Kopcińskiego  w   Aleksandrowie Łódzkim
  2. Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy im. Gen. Janusza Głuchowskiego w Bełchatowie
  3. Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Koluszkach
  4. Specjalny Ośrodek Szkolno- Wychowawczy w Łasku
  5. Zespół Placówek Edukacyjno- Wychowawczych  w  Łęczycy
  6. Zespół Szkół Specjalnych Nr 2 w  Łódzi
  7. Zespół Szkół Specjalnych Nr 3  w  Łódzi 
  8. Zespół Szkół Specjalnych im. Jana Brzechwy w  Opocznie
  9. Zespół Szkół Specjalnych  w Ozorkowie     
  10. Zespół Szkół Specjalnych Nr 5 im. Marii Konopnickiej  w Pabianicach   
  11. Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Piotrkowie Trybunalskim 
  12. Specjalny Ośrodek Szkolno- Wychowawczy w  Radomsku  
  13. Zespół Placówek Specjalnych w Rawie Mazowieckim
  14. Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Juliana Tuwima                    w Stemplewie
  15. Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Marii Grzegorzewskiej       w Tomaszowie  Mazowieckim 
  16.  Zespół Szkół Specjalnych   w Wieluniu   
  17. Zespół Szkół Specjalnych im. M. Grzegorzewskiej Nr 6  w Zduńskiej Woli 

 

 

 

 

 

 

Wyniki XI Wojewódzkiej Olimpiady Matematycznej dla Gimnazjów   Specjalnych     w Zespole Szkół Specjalnych im. Jana Brzechwy w Opocznie.

 

                                Indywidualnie:

 

I miejsce

Justyna Baranowska - Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy   im. Juliana Tuwima w Stemplewie.

II miejsce

Bartłomiej Sobierajski  - Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy im. Marii Grzegorzewskiej w Tomaszowie Mazowieckim.

III miejsce

Mateusz Porzesiński - Zespół Placówek Edukacyjno –Wychowawczych w Łęczycy.

 

                                Zespołowo:

 

I miejsce -  Zespół Szkół Specjalnych Nr 2   w Łodzi

 

 

II miejsce - Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Marii Grzegorzewskiej w Tomaszowie Mazowieckim.

 

 

III miejsce -  Zespół Placówek Edukacyjno- Wychowawczych                  w  Łęczycy

 

 

 

 

 

Koordynatorami i organizatorami głównymi były nauczycielki:

Halina Braun, Iwona Kołodziejczyk, Katarzyna Lizis oraz pozostali pracownicy pedagogiczni i niepedagogiczni oraz nasi ukochani rodzice.

Impreza udała się dzięki ofiarności wielu sponsorów.

 

 

 

 

                                               SPONSORZY

 

  1. Urząd Marszałkowski w Łodzi
  2. Kuratorium Oświaty w Łodzi
  3. Starostwo Powiatowe w Opocznie
  4. Urząd Miasta i Gminy w Opocznie
  5. Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Robert Telus

 

  • Zakład Przetwórstwa Mięsnego Nowakowscy                            

                Jolanta i Grzegorz Nowakowscy

  • Zakład Usługowo-Handlowy Wojciechowski

                   Zdzisław Wojciechowski

  • Zakład Przetwórstwa Mięsnego Poddębniak

                   Teresa i Andrzej Poddębniak

  • Piekarnia Jaciubek

                Edyta Jaciubek

  • Lewiatan

                  Beata i Marek Celner

  • Apteka

                 Ewa i Sławomir Piniak

  •  Apteka Verbena

                 Izabela Stępień

  • Firma Jagiełło

                  Lech Jagiełło

  • Artykuły Biurowe

                  Renata Ptaszek

  • Firma LOKUS

                   Jerzy Wiktorowicz, Krzysztof  Łyżwa, Tadeusz Kozimiński

  • Miejski Dom Kultury w Opocznie

                 Dyrektor Monika Matusiewicz

  • Muzeum Regionalne w Opocznie

                 Dyrektor Tomasz Łuczkowski

  • Art-Kom

                Artur Rudzki

  • Folk Art

                Elżbieta i Józef Wijata

  • Majsterek

                Leszek Majsterek

  • Sklep Spożywczo-Cukierniczy

               Elżbieta Chrustowicz

  • PSB STANDARD                

                Danuta i Stefan Rogulscy

  • Hurtownia papiernicza AGA

                Agata i Wojciech Śliwscy

  • Sklep spożywczy Weteran

                 Zofia i Zdzisław Juźwik

  • Warsztat stolarski

                 Marek Kaśkiewicz

 

 

 

 

 

 

 


Podziel się
oceń
0
0

Pierwszy dzień wiosny

środa, 09 kwietnia 2014 22:35

 

 

Pierwszy dzień wiosny

 

21 marca w pierwszy dzień wiosny społeczność szkolna uczestniczyła w grach i zabawach na boisku szkolnym.

 

DSC_0028.JPG

 

DSC_0040.JPG

 

DSC_0046.JPG

 

DSC_0049.JPG

 

DSC_0061.JPG

 

DSC_0063.JPG

 

 

 

 


Podziel się
oceń
1
0

INTERNETOWY TEATR DLA SZKÓŁ

środa, 19 marca 2014 11:10

 

INTERNETOWY TEATR DLA SZKÓŁ

18 marca o godz. 11.00 rozpoczęło się przedstawienie "Kot w butach"- baśń muzyczna w trzech aktach w wykonaniu Gliwickiego Teatru Muzycznego, którą obejrzała społeczność naszej szkoły dzięki zaangażowaniu Pani Małgorzaty Adamczyk.

 

DSC_0002.JPG

 

DSC_0004.JPG

 

DSC_0005.JPG

 

DSC_0007.JPG

 

 

 

 


Podziel się
oceń
0
0

Konkurs BHP

piątek, 14 marca 2014 9:34

 

 

III MIĘDZYSZKOLNY KONKURS BEZPIECZEŃSTWA I HIGIENY PRACY

odbył się 13 marca2014r. w Zespole Szkół im. Jana Brzechwy w Opocznie  pod patronatem Okręgowego Inspektoratu Pracy w Łodzi w ramach realizacji programu  ,,KULTURA BEZPIECZEŃSTWA”  

    Po raz trzeci uroczyste otwarcie konkursu przypadło pani dyrektor Zespołu Szkół im. J. Brzechwy    w Opocznie  Katarzynie Sobczyk. W przeprowadzeniu konkursu czuwali zaproszeni przedstawiciele z Okręgowego Inspektoratu Pracy w Łodzi: Nadinspektor Pracy pan Dariusz Borowiecki i pan Krzysztof  Barański. W części oficjalnej uczestniczyli  goście: Wicestarosta pan Józef Róg i  Prezes ZNP pani Anna Beger.      

 Konkurs przyczynił się do propagowania, poznawania i stosowania zasad BHP wśród uczniów zgodnie z programem ,,Kultury bezpieczeństwa”.    

                                                                                                                       Konkurs składał się z dwóch części: 

                                                                                                                                 

I część plastyczna – prezentacja plakatów o tematyce bhp,  

II część teoretyczna –rozwiązywanie testów z wiedzy bhp.

W konkursie uczestniczyli uczniowie z siedmiu szkół zawodowych różnych zawodów:  

                                                                                                                            

 1.  Zespół Szkół  Ponadgimnazjalnych  Nr 1 w Opocznie,   

                                                                                                                                                                     2.  Zespół Szkół im. Jana Brzechwy w Opocznie,    

                                                                                                                                                                                                  3.  Zespół Szkół Technicznych w Mroczkowie Gościnnym, 

                                                                                                                

4.  Zespół Szkół Prywatnych w Opocznie,  

                                                                                                                               

5. Zespół Szkół Zawodowych w Żarnowie,  

                                                                                                                               

6. Ośrodek Szkolno –Wychowawczy w Tomaszowie Mazowieckim, 

                                                                                                                                    7. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych i Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych Nr3 w Piotrkowie Tryb.

 

Z części teoretycznej indywidualnie:

1.miejsce - Małgorzata Wiktorowicz   z Zespołu Szkół im. Jana Brzechwy w Opocznie.                                                                                                           

2. miejsce -  Michał Kwapis z Zespołu Szkół Technicznych w Mroczkowie Gościnnym. 

3.miejsce -   Kinga Ciach  uczennica z Zespołu Szkół Zawodowych w Żarnowie.

Zespołowo - szkoły , które uzyskały najwięcej punktów 

1.Zespół Szkół im J. Brzechwy w Opocznie ,                                                                                                                                   2.Zespół Szkół Technicznych w Mroczkowie Gościnnym, 

                                                                                                                                    3.Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych i Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych Nr3 w Piotrkowie Tryb.

 

Z części plastycznej laureatami zostali:

1.miejsce – Katarzyna Bugajska z Ośrodka Szkolno – Wychowawczego z TomaszowaMaz.,                                                                      

2.miejsce – Mateusz Mamełka z Zespółu Szkół Ponadgimnazjalnych i Placówek Opiek-Wych.Nr3   w Piotrkowie Tryb. ,                            

3.miejsce – Małgorzata Wiktorowicz z Zespółu Szkół im J. Brzechwy w Opocznie.

Laureaci i wszyscy biorący udział w III Międzyszkolnym  konkursie B.H.P. otrzymali nagrody i upominki(tablety, mp-3, torby turystyczne i wiele innych upominków). Konkurs zakończył się wspólnym poczęstunkiem i obiadem. Organizatorami  trzeciego  konkursu z bhp byli nauczyciele z Zespołu  Szkół im. J. Brzechwy w Opocznie:  Maria Deka, Halina Braun, Stanisław Balcerak, Iwona Michalczyk, Sylwia Zelga.

 

 

 

Laureaci i wszyscy biorący udział w III Międzyszkolnym  konkursie B.H.P. otrzymali nagrody i upominki które ufundowane były przez: Okręgowy Inspektorat Pracy w Łodzi i P.W. STANDARD Rogulscy Sp. J.  Sponsorem do zorganizowania wspólnego poczęstunku i obiadu  przyczyniła się  Piekarnia JACIUBEK S.C. oraz HURT – DETAL , ,, EKO – DRÓB” Elżbieta Musiał za co bardzo dziękujemy.

 

 

DSC_0348.JPG

 

DSC_0351.JPG

 

DSC_0267.JPG

 

Konkurs plastyczny

 

DSC_0271.JPG

 

Obraz (84).jpg

 

I miejsce

 

Obraz (85).jpg

 

II miejsce

 

Obraz (83).jpg

 

III miejsce

 

 

DSC_0281.JPG

 

Puchar wręcza Nadinspektor Pracy pan Dariusz Borowiecki z Okręgowego Inspektoratu Pracy w Łodzi,

 

DSC_0292.JPG

 

Zwyciężyła Małgosia, która rozwiązała 100% zadań

 

DSC_0252.JPG

 

Komisja podczas pracy

 

DSC_0343.JPG

 

 


Podziel się
oceń
0
0

Turniej Wiedzy Ogólnej

piątek, 14 marca 2014 9:13

 

 

           XII Międzyszkolny Turniej Wiedzy Ogólnej

 

 

 

    W dniu 12 marca 2014 r.  Zespół Szkół im. J. Brzechwy po raz dwunasty był organizatorem i gospodarzem cyklicznie prowadzonego Międzyszkolnego Turnieju Wiedzy Ogólnej. Adresatami spotkania byli uczniowie III etapu edukacyjnego- gimnazjaliści z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego ( z lekką niepełnosprawnością intelektualną).  Przystępują oni do sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności szkolnych z zakresu podstawowych przedmiotów -j. polski, historia, matematyka, biologia, chemia i geografia, a także kompetencji językowych. W gronie rówieśników mają możliwość odbycia treningu i właściwego przygotowania do zewnętrznego egzaminu gimnazjalnego organizowanego przez Centralna Komisję Egzaminacyjną.

 

  Impreza ma charakter integracyjny. Wśród zaproszonych gości znaleźli się przedstawiciele środowiska szkół opoczyńskich a także województwa łódzkiego oraz mazowieckiego. Przybyli uczniowie z :

 

1.Gimnazjum nr 3 z Zespołu Szkół Samorządowych nr3 w Opocznie

 

2.Gimnazjum w Żarnowie

 

3.Ośrodka Szkolno- Wychowawczego w Piotrkowie Trybunalskim

 

4.Ośrodka Szkolno- Wychowawczego w Tomaszowie Mazowieckim

 

5. Ośrodka Szkolno- Wychowawczego w Nowym Mieście

 

6.Zespołu Szkół im. J. Brzechwy w Opocznie

 

 

 

    Drużynę stanowiło trzech uczestników. Każdy z nich indywidualnie przystąpił do rozwiązywania przygotowanego arkusza zawierającego zadania zamknięte i otwarte   z zakresu treści humanistycznych, matematyczno-przyrodniczych i językowych. Suma punktów zebranych łącznie przez członków zespołów  wyłoniła zwycięzców spotkania:

 

-I miejsce- drużyna Zespołu Szkół im. J. Brzechwy w Opocznie

 

-II miejsce – drużyna  Ośrodka Szkolno- Wychowawczego w Piotrkowie      

 

                    Trybunalskim

 

-III miejsce – drużyna Gimnazjum w Żarnowie

 

 

 

i kolejno przedstawiciele z Tomaszowa Maz., ZSS nr3 oraz z Nowego Miasta.

 

   Wyróżnieni otrzymali puchary okolicznościowe natomiast pozostali uczestnicy   uhonorowani zostali dyplomami. Nagrody wręczali :  Starosta – Józef Róg, przewodniczący Rady Powiatu Pan Andrzej Kopania i oraz Kierownik Praktycznej Nauki Zawodu- Maria Deka.

 

   Organizatorzy pozyskali sponsorów: Bank Spółdzielczy w Opocznie oraz właściciel Bucik Marek  Madej , którzy przekazali środki finansowe na zabezpieczenie organizacyjne imprezy. 

 

  Turniej przygotowały i przeprowadziły: Małgorzata Adamczyk, Jolanta Jobczyk, Ewa Krakała, Elżbieta Kossak- Lasota.  

 

 

DSC_0185.JPG

 

DSC_0187.JPG

 

DSC_0217.JPG

 

Rywalizacja skończyła się zwycięstwem naszej drużyny, którą stanowili: Kinga, Karol i Mateusz. Dyplom wręczył Przewodniczący Rady Powiatu Pan Andrzej Kopania, puchar Wice Starosta Pan Józef Róg.


Podziel się
oceń
0
0

piątek, 25 kwietnia 2014

Licznik odwiedzin:  13 794  

Kalendarz

« kwiecień »
pn wt śr cz pt sb nd
 010203040506
07080910111213
14151617181920
21222324252627
282930    

O moim bloogu

Informacje o szkole

Głosuj na bloog






zobacz wyniki

Wyszukaj

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:

Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

Statystyki

Odwiedziny: 13794

Lubię to

Więcej w serwisach WP

Bloog.pl

Bloog.pl